Soru Cevap

S. Magnet Terapinin etkisini göstermesi ne kadar zaman alır ?

C. Bazı insanlar olumlu etkilerini birkaç gün içinde görmektedir. Diğerleri ise başladıktan 2-3 hafta sonra değişikliği hissetmektedir. Oldukça kişisel bir konudur, şikayetin türü ve süresi de dahil olmak üzere bir çok faktöre bağlıdır. Genellikle Magnet Terapinin çalıştığının ilk belirtisi enerji düzeyindeki artış ve genel olarak kişinin kendini daha iyi hissetmesidir. Bu arada pek çok iyileştirme “Wellness” özelliklerinden de yararlanabilirsiniz.

S. Banyoda ve duş alırken halkalarımı takabilir miyim ?

C Evet, altın, çelik ve gümüş ürünlerinizi banyo yaparken veya duş alırken takabilirsiniz (üzerinde taş olmayanları). Ancak yuvasına yapıştırılmış kristal içeren takılar banyoda takılmamalıdır. Ancak, takılarınızı yüzme havuzunda (klor) veya denizde (deniz tuzu) takmayın çünkü ürünün cilasını bozacak şekilde kimyasal reaksiyon olma olasılığı bulunmaktadır.

S. Magnetler ne kadar süre kullanılabilir ?

C. Ürünlerimizde kullanılan neodymium magnetleri ömür boyu garanti altındadır (neodymium 100 yıl içinde manyetik gücünün sadece %1 ini kaybeder).

S. Halkanın cilde dokunması gerekir mi ?

C. Hayır. Manyetik takılarınızı bileğin çevresinde serbest şekilde takabilirsiniz. Ürünlerimiz ciltten birkaç milimetre uzak iken dahi kan dolaşımı üzerinde etki yaratacak kadar güçlüdür. Manyetik bilezikleri özellikle bileğin etrafında serbestçe dönecek şekilde kullanmak, manyetik alan oluşması bakımından daha önemlidir. Cilde dokunması gerekli tek ürün, bakırdır.

S. Manyetik ürünler, nabız noktasında mı olmalıdır ?

C. Hayır şart değildir. Magnet kan dolaşımını etkilemektedir. Manyetik alandan daha fazla kan geçer ve magnet daha fazla etkili olur. Bu nedenle, ana manyetik enerji kaynağı olarak bilezik veya kolye takmanızı, küpeleri ise sadece ek olarak takmanızı öneriyoruz (kulak memesinde çok az kan dolaşımı vardır ve bu nedenle de küpe deliği açılması için uygundur). Ancak sadece tek bir ürün kullanacaksanız, nabız noktasında kullanmanızda yarar vardır.

S. Bakır halkayı bileğime en iyi nasıl takabilirim ?

C. Bakır halkayı uygun biçimde takmak için önce hafifçe açın (her iki tarafın da eşit şekilde açılması ve şeklinin bozulmaması için her iki uca yakın yerden çekerek açın). Deliğin bir tarafta olması için, bileğinizin en dar yerinden geçirin. 90 derece çevirin ve deliği arkaya geçirin ve bileziği nazikçe sıkarak eski haline getirin ve bileğinize uymasını ve saat takıyormuş hissini vermesini sağlayın.

S. Bakır manyetik bilezik taktığım zaman, bileğim yeşil renk olur mu ?

C. Bakır ile cildin asitliği arasında gerçekleşen doğal reaksiyondan ötürü bazı insanların bileği renk değiştirebilir. Bu iyiye işarettir ve vücut terinin, bileziğin alt kısmında bakırla reaksiyona girdiğini gösterir. Bakırın bazı bileşimleri cilt tarafından damarlar aracılığı ile absorbe edilir. Bakırın enflamasyonu önleyen özellikleri vardır ve bu da eklem iltihaplanması ve romatizma çeken kişiler için iyidir. Yeşil renk ılık su ve sabunla kolayca temizlenebilir. Şüphesiz, ürünlerimizin bir çoğu bakır içermez ve bazı insanlar da bakırın faydalarına ne ihtiyaç duyarlar ne de bunları isterler.

S. Ben niçin hiçbir fark hissetmiyorum ?

C. Magnet Terapi ile beraber yeterince su içmenin önemli olduğu insanlar tarafından tespit edilmiştir. Günde 2 litre su içilmesi zaten önerilmektedir. Magnet Terapi arada sırada takıldığında faydalı olamayabilir. Magnetlerini düzenli kullanmayan kişi sonuç da beklememelidir. Atletik yapılı, enerji dolu ve rahatsızlığı olmayan birisiyseniz, göze çarpan bir etki göremeyebilirsiniz. Normal şartlarda aldığınız mineral ve vitaminler hastalıkları bertaraf ettiği için, magnetleri koruyucu amaçlı takmanız yararlı olabilir. Ciddi hastalıkları olan kişiler daima tıp profesyonellerinden görüş almalıdır.

S. Biolife ürünlerinde bulunan magnetler ne kadar güçlüdür ?

C. Her magnet üzerinde normalde kuzey kutbu vücuda dönük 600-3900 Gauss arasında manyetik güç vardır (farklı olanlar belirtilmiştir). Gauss, bir santimetre kare alandan geçen manyetik güç çizgilerini ölçen bir birimdir. Japonya’da yapılan klinik testlere göre, önemli derecede etki yapması için en az 500 Gauss gerekmektedir.

S. Biolife ürünlerinde ne tip magnetler vardır ?

C. Ürünlerde Neodymium (rare earth/supermagnet) ve doğal magnet Heamatite kullanılmıştır.

S. Bileğime taktığım manyetik halka, diz ağrılarıma nasıl iyi gelebilir ?

C. Magnetlerin esas etkisinin kan dolaşımı üzerinde olduğu anlaşılmıştır. Buradaki iyileşmenin, vücudun herhangi bir kısmına da yardımcı olabileceği mantıklıdır. Tüm hücrelere taşınan oksijen ve gıda maddeleri ve toksinlerin etkin bir şekilde alınması, vücudun kendi kendini şaşırtıcı bir şekilde iyileştirmesine yardımcı olacaktır. Aslında, baş ağrısı için midenize aspirin almanıza benzemektedir. Ancak, bazen magnetleri problemli alanlara lokal olarak uygulamak da faydalı olmaktadır.

S. Düzenleyici terapinin anlamı nedir ?

C. Kontrol etkisi olan terapi demektir. Örneğin, yüksek ve düşük tansiyonda, Magnet Terapi her iki duruma da yardımcı olabilir. Eğer ilaç alıyorsanız, tüm tedavi biçimleri için tıp profesyonellerinden de yardım almalısınız.

S. Kimler Magnetik ürün kullanmamalıdır ?

C. Yalnızca kalp pili olanlar manyetik ürün (mıknatıs) kullanmamalıdırlar. Bu da kalbe zarar vereceğinden değil, manyetik ürünün yani mıktanısın pile zarar verebileceğinden dolayıdır. Mıktanıs pilin çalışmasını etkileyebilir, dolayısıyla vücutlarında dahili pil taşıyan insanlar manyetik ürün kullanmamalıdır.
Hamileler, vücut içi implant kullananlar, 7 yaş altı çocuklar için, doktora danışılmalıdır. Bilezikler açık yaralar üzerinde kullanılmamalıdır. Sürekli ağrısı veya rahatsızlığı olanlar kesinlikle doktor yardımı almalıdır.
Manyetik Terapi, sağlık desteği ve koruyucu olarak insanoğluna binlerce yıldır hizmet vermektedir.

S. Magnetik Mücevherlerimi ne sıklıkla kullanmalıyım?

C. Mücevherlerinizi hem gece hem tüm gün kullanmanız şart değildir. Magnetik Terapinin sizi ne yoğunlukla etkileyeceğini sadece siz bilecek, anlayacak ve buna kendiniz karar vereceksiniz. Tüm gün kullanmanız gerekebilir veya 12-16 saat kullanmanız yeterli olabilir. Ancak en önemli şey düzenli kullanmanızdır.

S. Magnet Terapinin yan etkileri var mıdır ?

C. Hayır, bu güne kadar hiçbir yan tesiri veya kayda değer müşteri şikayeti gelmemiştir. Çok istisnai durumlarda bazı insanlar hafif düzeyde mide bulantısı hissetmiştir ancak bu durum ürünlerin sadece gün içinde kullanılması ile hemen düzelmiştir.

S. Magnetik Ürünler ne kadar garantilidir ?

C. Magnetik ürünlerin sadece neodymium magnetleri ömür boyu garantilidir. Bileziğin veya diğer ürünlerin kullanım ömrü ise tamamen kullanıcının kullanım şekline ve tercihine bağlıdır. Bileziğinizi, özellikle taşlı olanları, özenle kullanmanız, mücevher muamelesi yapmanız gerekmektedir. Kullanım hatası olmayan, üretim hatası ürünlerde, satınalma tarihinden 90 gün üretici garantisi vardır. Ancak kesinlikle kullanım kılavuzuna dikkat edilmeli ve herhangi bir kullanım hatası yapılmamalıdır.

S. Biolife Manyetik Mücevherleri nasıl kullanmalıyım ?

C. Ürünler altın, gümüş, rodyum ve bakır kaplamalardan oluşmuştur. Bildiğiniz gibi, kaplama ürünler dikkatle kullanılmalı, daha uzun kullanmak istiyorsanız kimyasallardan, deodorant, saç spreyi gibi dış etkenlerden korunmalıdır. Biolife ürünlerinde bulunan Swarovski kristal taşlı ürünler veya hematit taşlı ürünler ise duş, deniz suyu, sauna, havuz gibi ortamlarda kullanılmamalıdır. Klor, beyazlatıcılar ve kimyasallar, ürünleri etkileyebilir. Günün diğer saatlerinde veya uyku esnasında ürünlerinizi rahatlıkla kullanabilir ve sağlık destek özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOTLAR:

1- Ürünlerden azami fayda sağlamak için mümkünse sürekli, değilse tüm gün boyunca, yatana kadar kullanılmalıdır.
2- Manyetik Terapinin yararlarını, uzmanların yaptığı araştırmalara göre genel olarak 2 – 7 hafta içinde tesir gösterebileceği belirtilmiştir.
3- Nadiren hemen veya çok çabuk tesir başlayabilir.
4- Düzenli kullanım çok önemlidir.
5- Erişkin herkesin en az 1 bilekliği ve MC Kit kullanması son derece yararlıdır.
6- Genç yaştaki kişiler herhangi bir rahatsızlığı olmasa bile, çevredeki elektromanyetik alanların son derece büyük zararlarından korunabilmek için aynı şekilde manyetik ürün kullanmaları önemlidir.
7- Manyetik ürünler arzu edilirse, 24 saat de kullanılabilir.
8- Araştırmalara göre; fazla manyetik alan diye bir şey yoktur. Zaten çok azalmış olan dünyanın doğal manyetik alanları dolayısıyla, yüksek gausslu ürün kullarımının, daha hızlı ve daha yüksek yararı görülmüştür.
9- Yukarıda verilen tüm bilgiler, tavsiye niteliğindedir.
10- Tüm hastalıklar için lütfen, öncelikle doktorunuza gidiniz, gerekli tahlilleri yaptırınız,
teşhislerin konulması neticesinde gerekli ilaçlarınızı kullanınız.
11- Manyetik terapi kanıtlanmış çok etkili bir destek terapisi olsa da tek başına hiçbir sağlık sorunun da tedavi amaçlı kullanılamaz. Süren bir tedaviye destek verebilir, var olan sağlığınızı korumaya etkin şekil de yardımcı olur.

ÜrünlerÜrün FaydalarıÜrün FiyatlarıÜrün TavsiyeleriMüşteri YorumlarıSoru Cevap

İletişime Geçin