Aslan ve Karıncanın Hikayesi

Küçük bir Karınca her sabah erkenden işine gelir ve neşe içinde çalışmaya başlardı… Çok çalışır… Çok üretir… Ve bunları keyif içinde yapardı. Patronu Aslan, Karınca’nın başında yöneticisi olmadan kendiliğinden bu kadar hevesle çalışmasına çok şaşırırdı. Bir gün karlılığı ve verimliliği arttırmak için aklına parlak bir fikir geldi. Eğer Karınca, başında bir yönetici bile olmadan bu…. Devamını Oku »

Stresi Yenmeniz İçin 12 Adım

STRES, telaş ve olumsuz bakış açısı hayatımızdan muazzam bir enerji götürebileceği gibi, yaratıcı zekamızı ve motivasyonumuzu da köreltmektedir. Düşünceleriniz herhangi bir momentum oluşturmaya başlamadan önce, zihninizde neler olup bittiğini fark edin. Stresli bir durum karşısında kendinizi, strese verdiğiniz tepkileri bir düşünün. Çoğu insan hayatını, sanki gelecekte kullanacağı bir elbisenin provasıymış gibi yaşar. Hiçbirimizin beş dakika sonra…. Devamını Oku »

Günlük Yaşamdaki Problemlerle Mücadele İçin 9 Pratik Tavsiye

Stres verici olaylara ya da etkenlere hepimiz maruz kalıyoruz. Sorunsuz bir yaşam maalesef mümkün değil. Önemli olan bu tür durumların etkilerini en aza indirgemek veya ortadan kaldırmak. Bunun için de sorunlarla başa çıkabilme becerilerimizi geliştirebilmemiz gerek. James Robert Brown çok güzel bir söz söylemiş “Mutluluk sorunsuz bir yaşam değil, sorunlarla başa çıkabilme yeteneği demektir.” O…. Devamını Oku »

Sağlığınız İçin Uyku Saatlerinize Önem Gösterin

Uzmanların yaptığı araştırmalara göre, 8 saatten az uyuyanların felç olma oranı %22 azalırken, 8 saatten fazla uyuyanların ise felç olma oranları %146 arttığı tespit edilmiştir. Uyku saati üzerine yapılan araştırmalar gösteriyor ki uyku düzeninin önemi oldukça önemli. Uyku saatinin artması da kısalması da sağlıklı bir yaşam için tehdit oluşturmaktadır. Özellikle New York Üniversitesi Tıp Fakültesi,…. Devamını Oku »

Teknoloji Sizi De Kambur Yapmasın

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımızda birçok şey değişmektedir. Teknolojik aletler hayatımızda birçok şeyi kolaylaştırırken aslında sağlığımıza birçok olumsuz etkide bulunmaktadır. Çünkü bu aletler sayesinde hayatımızdaki hareketlilik minimum seviyeye inmiş durumdadır.  En sık kullandığımız teknolojik aletler arasında yer alan bilgisayar, tablet ve akıllı telefonların neden oldukları önemli hastalıklardan biri de birçok kişide bulunan Tech- Neck hastalığıdır.

Diş Çürüklerini Nasıl Önleriz?

Diş çürüklerinden kurtulmak için yapmanız gereken yemek sonrası dişlerinizin bakımıdır. Ksilitol alarak diş çürümelerinin önüne geçebilir ve diş çürümelerine karşı dişlerinizi koruyabilirsiniz. Her yemekten sonra yarım çay kaşığı ksilitol alınması ile dişlerinizi çürümelere karşı koruyabilirsiniz. Üstelik tadı da herkesin seveceği bir tat olan şeker gibi olması da ilginç bir tesadüf. Ayrıca tadı şeker gibi olmasına…. Devamını Oku »

Şişkinliği Önleyen Yiyecekler

Dönem dönem birçok kişi karın bölgesinde oluşan şişkinlikten şikâyetçi olmuştur. Vücudumuza aldığımız besinlerin bu şişkinle doğrudan alakası bulunmaktadır. Tüketilen besinlerin kimi karın bölgesinde şişkinlik hissi verirken, kimi besinlerde bu şişkinliği azalttırmaktadır. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre şişkinlik yapan besinler ve şişkinliği azaltan besinler tespit edilmiştir. Buna göre şişkinlik yapan besinlerden uzak durabilir ve bu sayede…. Devamını Oku »

Ağız Kokusunu Önleyen Besinler

İnsanoğlu var olduğundan beri ağız kokusundan şikâyetçi olmuştur ve ağız kokusunu gidermek için çeşitli yöntemler denenmiştir. Günümüzde ağız kokusundan şikâyetçi olmayan neredeyse yok. Ağız kokusu karşımızda ki kişiyi rahatsız ederken, aynı zamanda bu sıkıntıyı yaşayanları da rahatsız etmektedir.

Biorezonans ile Zayıflama

Son yıllarda aşırı kilo ve obezite birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de ciddi hastalıklar arasında gösterilmektedir. Fazla kilolularından kurtulmak isteyenler uzman doktor kontrolünde ya da kendi yöntemleri ile fazla kilolarından kurtulmaya çalışmaktadırlar. Sağlıklı bir vücuda sahip olmak için tüketilen besinlere ve harcanılan enerjiye dikkat edilmesi gerekir.

Mora Terapi Nedir?

Mora Terapi Nedir? İnsan vücudu bazı bağışıklıkları hızlı kazanabilmektedir. Bu bağışıklıklardan kurtulmak tek başınıza mümkün olmayabilmektedir. Bu konuda uzman kurumlardan destek almanız hızlı çözüm bulmanıza yardımcı olacaktır. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile kişilerin kötü bağışık olarak adlandırılan ve insan vücuduna zaman içerisinde hasar vererek hastalanmasına neden olan zararlı etkenlerden tek seans içerisinde kurtulabilmektedir.

İletişime Geçin