Hangi Şikayetler Biorezonans / Biofeedback Yöntemiyle Desteklenir?


Bağımlılıklar
: Sigara bırakma, alkol bırakma, madde bağımlılığı, gıda bağımlılıkları ( zayıflama )

Zihinsel Problemler : Dikkat eksikliği, yaratıcılık, öğrenme becerileri, hafıza becerileri, kavrama yeteneği, analitik düşünme, sayısal ve sözel zeka becerileri, konsantrasyon ve algı

Akut Hastalıklar ve Travmalar : Burkulma, çarpma, yara iyileşmesi, bel ve boyun fıtıkları, iltihabi ve enfeksiyon hastalıkları.

Kronik Ağrılar : Artrit, romatizmal hastalıklar, diz ağrıları, sırt ve omuz ağrıları, fibromiyalji, bel ve boyun ağrıları.

Alerjiler – Mevsimsel Alerjiler : Saman nezlesi, gıda alerjileri, ürtiker, egzema, sedef, alerjik rinit, toz ve küf alerjileri, polen ve hayvan tüyü alerjileri

Kadın Hastalıkları : Menopoz şikayetleri, ağrılı adet görme, adet bozuklukları, cinsel problemler.

Çocuk Davranış Bozuklukları : Hiperaktif çocuk, saldırgan çocuk, dikkat dağınıklığı sendromu, yatağa işeme, içe kapanıklık, otizm

Psikolojik Rahatsızlıklar : Stres, depresyon, kronik yorgunluk, fobiler, korkular, panik atak, uyku bozuklukları, spastik kolon, kabızlık, iş stresi, anksiyete, yeme bozuklukları, cinsel sorunlar, kişilik bozuklukları.

Nörolojik Rahatsızlıklar : Migren, baş ağrıları, multipl skleroz, nöropatiler, zona, kas rahatsızlıkları, baş dönmesi, parkinson, alzheimer, demans, epilepsi

Diğer Şikayetler : Vertigo (baş dönmesi), uykuda diş gıcırdatma ve çene kilitlenmesi, kekeleme, kronik yorgunluk sendromu, öğrenme güçlüğü, toplum önünde konuşma korkusu, ameliyat korkusu, oto immün hastalıklar, hipertansiyon, obezite, kanser hastalarına destek, ameliyat sonrası destek.

Bağımlılıklar, Zayıflama ve Alerjilerde Kullandığımız Cihaz QUITT nedir?

Yukarda kısaca açıklanan Morell tipi biorezonans yönteminin, modern teknoloji kullanarak sunan Alman teknolojisidir. Quitt, biorezonans üzerine 20 yıldan uzun süredir çalışmalar yapan deneyimli bir Alman firması olan Holimed ile NEOSANTE ortaklığıyla üretilmiştir. Yüksek biorezonans teknolojisi ve biorezonans uygulamalarının bağımlılıklarla kilo verme konusunda kullanımı üzerine NEOSANTE 2006 yılından günümüze ulaşan deneyime sahiptir. Quitt; biorezonans uygulamalarının bilhassa bağımlılık, alerji ve kilo verme üzerine spesifikleşmiş türevidir. Bu tip terapilerin tartışmasız en etkili halidir.

Quitt Rezonans uygulamalarında biyoaktif maddeler (exojen biorezoans) ya da bedenden (endojen biorezonans) alınan frekanslar eşzamanlı olarak kullanılmaktadır. Frekans aralığıysa diğer cihazlara nazaran çok daha fazladır. Aynı şekilde Quitt’in yüksek etkisini açıklayan, kendine özgü üstün özellikleri bulunmaktadır.

Alman teknolojisiyle geliştirilen yeni nesil bir biorezonans sistemi olan Quitt, 20 yıldan uzun süren bilimsel çalışmalar neticesinde geliştirilmiş ve Bio Life olarak terapi seanslarımızda kullandığımız bir cihazdır. Quitt cihazıyla gerçekleştirilen biorezonans terapileriyle sonuç odaklı çalışmak ve daha olumlu sonuçlar almak kolaylaşmaktadır. Özellikle alerji, kilo verme, alkol ve sigara bırakma gibi terapi uygulamalarında Quitt cihazı ile çok daha pozitif sonuçlar alınabilir çünkü bu cihaz biorezonans uygulamalarını çok daha etkili hale getirmektedir.

Terapi Çeşitleri

Biorezonans yönteminin uygulandığı terapiler kilo verme, sigara ve alkol bağımlılığından kurtulma, alerji etkilerinin hafifletilmesi veya tamamen ortadan kaldırılması gibi pek çok farklı amaç doğrultusunda kullanılabilir. Bio Life Terapi olarak yeni nesil biorezonans teknolojisine sahip Quitt cihazı yardımıyla bu alanların tamamında alternatif ve destekleyici terapi kürleri uygulamaktayız. Ruhsal problemlerden kurtulmak ve hayata daha pozitif bir şekilde bakmak için uyguladığımız Bach Çiçekleri Homeopatik kürlerimiz ise duygu yönlenmelerini değiştirerek, kişinin daha pozitif bir ruh hali içine girmesine yardımcı olmaktadır.

Bach Çiçekleri ile Homeopatik Kürler

Dr. Bach tarafından yapılan araştırmalar sonucu insan psikolojisi üzerinde yüksek tesire sahip olduğu belirlenen çiçeklerin özleriyle gerçekleştirilen bir biorezonans tipi olan Bach Çiçekleri terapisi, birçok negatif duygu yöneliminin izlerinin silinmesi için kullanılabilir. Olumsuz duyguların değiştirilmesi ve daha pozitif bir ruh haline sahip olunması için önceden tanımlanan 38 farklı Bach Çiçekleri kürü bulunduğundan, bu özel biorezonans terapileri ile her türlü olumsuz ruh halinden kurtulmak mümkün olabilir.

Bio Life olarak kliniğimize geldikten sonra sizin için hangi kür ya da kürlerin uygun olduğunu belirliyor ve ardından size özel hazırlanan Bach Çiçek özü karışımlarının yerleştirildiği Quitt cihazı ile biorezonans terapisi uyguluyoruz. Etkileri önden tanımlanan belli bitkilerin özleriyle gerçekleştirilen bu biorezonans terapileri ilaç olarak sınıflandırılmamakta, eser miktarda bitki özünün kullanıldığı terapilerde bu çiçeklerin sadece enerjetik etkisinden faydalanılmaktadır.

Ruhsal sorunlarınızın negatif etkilerinden kurtulmak veya sigarayı zorlanmadan bırakmak için tercih edebileceğiniz biorezonans terapilerimiz, fazla kilolarınızdan çok daha kolay bir şekilde kurtulmanıza da yardımcı olabilir. Bio Life Terapi olarak istekleriniz doğrultusunda hangi biorezonans terapisinin sizin için daha uygun olduğunu öğrenmek üzere öncelikle kliniğimizi ziyaret etmenizi öneririz.

Bedensel, Zihinsel ve Duygusal Problemde Kullandığımız Cihaz SCIO nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Uzmanı ve eski NASA bilim adamı Profesör Bill Nelson tarafindan tasarlanmış olan bir sistemdir.

Scio insanlardaki sağlıksal sorunları bulan, teşhis ve tedavide yardımcı olan ileri teknoloji tıbbi bir cihazdır. Scio ile 4 dakikada insan vücudu taranabilmekte ve birçok sağlık sorunu, tedavi yöntemleri ortaya çıkabilmektedir. Scio hastanın bilinciyle, bilinçaltıyla ve vücuttaki enerji dağılımıyla ilgilenerek hastalıklara karşı çözüm sunmaktadır. Scio cihazı hastalık nedenini bulmakla birlikte hastanın bedeni ile tamamen uyumlu olan dengelemeyi de (enerjetik veya doğal olarak) sağlamaktadır. Cihaz vücuda binlerce frekans salıp biofeedback, biorezonans, kuantum, homeopati yöntemlerini kullanarak hastayı tüm yönü ile tanıyıp hastalıkları tespit etmekte ve oluşabilecek hastalıklara karşı hekime yardımcı olmaktadır.

​SCIO, FDA (Food and Drug Administration) tarafından EPFX adıyla onaylanmış, tamamıyla güvenli ve oldukça hassas bir sistem olan QXCI sisteminin en son halidir ve dünyanın birçok ülkesinde bu isimle kabul görmüştür.

SCIO sisteminin çalışması, Kuantum Fiziği prensiplerine dayanır. Ana hatlarıyla, terapi esnasında, SCIO, bedenin rezonans/ tepki kalıbını ölçmektedir. Bedenimizin her organı ve dokusu bir enerjik frekansa sahiptir ve stres için test edilebilir. Örneğin pankreasınız olması gereken uygun frekansta titreşmiyorsa, SCIO sistemi, bedeninizden geri yansıyan sinyal sonucunda (geribildirim) bunu anlayacaktır. Organınızdan gelen enerjik yanıt, olması gereken enerjik frekansa ulaşıncaya kadar sistem, özgün frekansı ile organı beslemeye devam edecektir. Beden ve bedenin birçok bölgesi bir kere doğal frekansında titreştiği zaman, kendini iyileştirmek için daha yüksek şansa sahip olur.

Kompleks bir bilgisayar yazılımı sayesinde kişinin enerjetik bedeni ile işbirliği içinde çalışarak bioenerjetik verilerin alınmasını sağlar. Fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal açıdan bedeni bir virüs programı gibi tarar. Vücuttaki virüsler, organ zayıflıkları, duygular, travmalar, alerjiler, anomaliler ve besin hassasiyetleri gibi birçok bilgiyi tarayıp dengesizlikler hakkında bilgi verir. SCIO röntgen, kan tahlili gibi tıbbi testlerden farklı olarak vücudun enerjetik durumu ve bu enerjiyi hangi yöne odakladığı hakkında bilgi verir

Biofeedback (biyolojik geri bildirim) ve biorezonansı bir araya getiren SCIO sistemi, bedenin kendini iyileştirme kapasitesini uyararak tamamen doğal yöntemlerle harekete geçirir. Biorezonans, tüm dünyada, bilim adamları tarafından yüzyılın en modern stres teşhisi ve enerji dengeleme yöntemi olarak kabul edilmiştir. İnsan bedeninin enerjetik titreşimini belirleyip, yorumlayarak dengelenmesine yardım eden bir yöntemdir.

Basitçe SCIO sistemi insanlarda ortaya çıkan enerjik dengesizlikleri, zihinsel problemleri, stresi ve dolayısıyla oluşan sağlık sorunlarını dengelemede destek olan ileri teknoloji ile çalışan bir bütünsel dengeleme cihazıdır.

Scio, elektronik bir biofeedback cihazıdır. Bedene verilen frekanslara bedenin verdiği geri bildirimleri değerlendirip; gerek görülen enerji terapisini gerçekleştirir. Bedenimizde her hücre; her organ belli bir frekansta titreşmektedir; ”hastalık” ise, herhangi bir sebepten dolayı bu frekansların bozulması durumudur. Enerjisel olarak bu frekanslar ”olması gereken” şekilde yeniden ayarlanır, böylece beden kendini iyileştirebilir.

Scio 12000 ayrı frekansı tek tek tarar;  normal değerlerle karşılaştırır ve akut ya da kronik dengesizlikleri, mevcut ya da potansiyel hastalıkları; travmaları, duygusal, mental sıkıntıları tek tek rapor halinde sunar; frekansları dengeleyerek enerjisel terapiyi yapar. 200’den fazla ayrı terapi yapabilen bu mucizevi cihazın uygulamalarından bazıları şunlardır:

• Stres

• Yorgunluk

• Uykusuzluk

• Depresyon

• Öğrenme bozuklukları (özellikle çocuklarda)

• Odaklanma problemleri (özellikle çocuklarda)

• Cilt problemleri

• Baş ağrıları ve migren

• Omurga problemleri, kireçlenmeler, sinir sıkışmaları

• Gıda intoleransları

• Kas problemleri

• Sindirim ve bağırsak problemleri

• Vitamin, mineral, amino asitlerin ve hormon eksikliklerinin saptanması ve dengelenmesi

• Şeker hastalığı ve yatkınlığı

• Kanser riski

• Sinir sistemi rahatsızlıkları

• Panik atak

• Duygusal ve ruhsal dengesizlikler, duygusal travmalar

• İskelet Sistemi, kemik ve eklem rahatsızlıkları, artrit, romatizmal ağrılar

• Kilo verme

• Uzun ve kısa sureli hafıza becerilerinin artırılması

• Hafıza ve yaratıcılığın artırılması

• Duygusal dengeleme

• Madde Bağımlılığı (Sigara, Alkol, Uyuşturucu v.s)

• Ağrı

• Hipertansiyon

• Çevresel Etkilerin ve Stres Faktörlerinin Azaltılması

• NLP Terapi / Zihinsel ve Duygusal Rahatlama

• Travmaların (Fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal) Temizlenmesi

• Aura ve Çakra Dengeleme

• Risk Profili Analizi

• Anti-Aging Terapi

• Bach Çiçekleri

• Şifalı Kristallerin Enerjileriyle Terapi

• Renk Terapisi

• Organ ve Sistem Fonksiyonlarının Dengelenmesi

• Vücudun Hidrasyon ve Oksijenasyon Oranının Arttırılması

• Vücudun Asit-Alkali Dengesinin sağlanması

• Detoksifikasyon (Genel detox, kimyasallar ve ağır metaller)

• Patojenlerin Belirlenmesi ve Temizlenmesine Yönelik Terapi (Bakteri, Virus, Mantar,Parazitler)

• Homeopatik Terapi

• Alerji Testi ve Desensitizasyonu

• Akupunktur Noktalarının veya Meridyenlerin Enerjetik Dengelenmesi

• Hormon Seviyelerinin Dengelenmesi

• Enzim, Aminoasit, Mineral ve Vitamin Düzeylerinin Dengelenmesi

• Omurga Problemlerinin Tespit Edilip Azaltılması

• Adrenal Fonksiyonların Dengelenmesi

Bütün bunlar ve çok çok daha fazlası SCIO ile mümkün ve güvenlidir.
Her seans ortalama 1,5 saat sürmekte ve o seansın içeriği; uygulanacak çalışmalar, kişinin bedeninden gelen acil ihtiyaçlara göre kişiye özel oluşturulmaktadır.

SCIO ile bedensel, ruhsal, fiziksel iyileşme bütünsel olarak ele alınır ve hiçbir yan etkisi yoktur; kişinin yaşam kalitesini maksimum düzeye çıkarmak hedeflenir, daha önce çıkışsız kaldığı dar alanlardan kişiyi kolaylıkla çıkartmak amacındadır.

Biorezonans Nedir?

Biorezonansın, maddenin enerji formu olduğunu artık hemen herkesçe biliniyor. Maddeyi oluşturan atomların sahip olduğu elektronlardan kaynaklı ve her bir atom için ayrı özelliklere sahip olan elektromanyetik ışıma, oldukça hassas aletlerle ölçülebilmektedir. Bugüne kadar deneysel maksatlarla ölçülen bu elektromanyetik salınım, kuantum fiziği kanunlarına tabii olarak hem parçacık hem de dalga-frekans özelliği gösterir. Modern teknolojisi maddelerin, kendine özel olarak yaydığı frekans şablonları ayrı ayrı ölçme doğrultusunda büyük yol kat etmiştir. Ne var ki, modern teknoloji hala maddenin biofoton yayımlarını veya frekans şablonlarını kapsamlı bir şekilde inceleyebilecek düzeyde değildir.

Biorezonansın Gelişimi

Morell tipi biorezonans temelli akupunktur üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan Dr. Voll’ün ve Dr. Rhayadaku’nun 60’larda gerçekleştirdiği akupunktur ölçümlerinde gözlemlerin homeopati kaideleriyle birleştirilmesi esas alınır. Elektro-akupunktur; akupunktur noktalarının elektriksel direnç farkı ölçümlerinin test edilmesidir. Bu biorezonans elektroakupunk ölçümlerinde, kullanılan elektriksel devrelere homeopatik ilaçların sokulması halinde akupunktur noktalarından alınan elektriksel direnç ölçümlerinde değişme olduğu gözlemlenmiştir.

Vücudun meridyen sisteminde elektriksel değişimlere sebep olan homeopatik ilaçların etkisiyle ilgili araştırmalar, biorezonansın da temelinin atılmasını sağlamıştır. Maddelerin farklı enerjetik ve frekans şablonları bulunmakta, bu farklı frekans şablonlarıyla beden etkileşime geçebilmektedir. Ölçümü mümkün olmasa da, bu frekans şablonunun vücut üzerindeki etkisi ölçülebilir. Bir başka değişle homeopatik frekansların etkisi, günümüz teknolojisiyle ölçülememekte ancak beden üzerindeki etkileri tespit edilebilmektedir.

Geçen yıllar içinde farklı maddelerin sahip olduğu frekans şablonu ile vücudun frekans şablonlarını birbiriyle kıyaslayan, bu eşleşmelere göre bedenin yaşamsal özelliklerini veya organların sağlık durumunu, gıda intoleransını ölçmeye yönelik testler geliştirilmiş olmasına rağmen bu ekipmanlar MORELL tip biorezonansla ilgili değildir. Maddelerin frekans şablonlarının görülmesi ve ölçülmesi mümkün olmadığından, bu frekansların beden frekans şablonunda aranması ve eşleşme yapılması da söz konusu değildir. Morell tip biorezonansta uygulanan tedavinin bedende oluşturduğu etkiler ve uygulanan frekansın vücut rezonansına girip girmediği ancak bedene uygulanan akupunktur ölçümleriyle veya çeşitli bioenerjetik tekniklerle anlaşılabilir ancak bu gözlemler de bir test veya gözlem olarak görülmemelidir. Zira tüm bu ölçümler bir cihazla yapılmamakta, deneyimli bir terapist tarafından algılanan değişimler bilinen anlamda test sonuçları olarak sunulmamalıdır.

Bu sitedeki bütün yazıların izinsiz alıntı yapılması, açık olarak suç teşkil etmektedir. Bu sitede bahsedilen REZONANS TERAPİLERİ ile ilgili açıklamalar, hastalık tanımları ve vücudun enerji sistemiyle ilgili verilen bilgiler, dünyada yayılmakta olan bir entegratif/holistik (tamamlayıcı/bütünsel) sağlık akımının yansımalarıdır. Ancak, bu sayfalarda anlatılanlar; klasik tıbbi yöntemler, tıbbi tedaviler ya da tedavi önerileri değildir. Bu sayfaları okuyan herkesin, bu sayfada yazılanların tıbbi bilgiler olmadığını; bunun yanında Rezonans terapileri, biorezonans, QUiTT terapi, SCİO, homeopati, elektrohomeopati, renk terapileri, Bach çiçekleri ya da aile dizimlerinin de bir “TEDAVİ OLMADIĞI”nı ve “HERHANGİ BİR TEDAVİYE ALTERNATİF OLMADIĞI”nı bilmesi önemlidir. Bahsedilen yöntemler, “tamamlayıcı ve destekleyici terapiler” kapsamında algılanmalıdır.

İletişime Geçin