Ağrılar

Ağrı vücutta aksayan işlevlerin verdiği alarmlardan bir tanesidir. Ağrı duyulan bölgede oluşan değişikliğe  bağlı olarak reseptörler uyarılır ve uyarı beyine ulaşarak ağrı hissetmemiz sağlanır. Bir çeşit yardım çığlığı gibi algılayabiliriz.

Ağrılar akut  ve kronik tipte olabilir. Her iki tip ağrının nedenleri de şiddetleri de birbirinden farklıdır. Tedavide izlenecek yol belirlenirken hastanın hikayesi,  muayenesi, tahlil ve hastalıkları iyi bilinmelidir.

Akut ağrılar genellikle kaza, darbe, ameliyat, enfeksiyon, zona ağrısı , böbrek taşı ağrısı şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

Biorezonans seansı sırasında bile ağrıyı hafifletmek  veya tamamen azaltmak mümkündür. Özellikle zona hastaları hiçbir ağrı kesici ile rahatlamazken biorezonans ile hızla düzelmektedir.

Kronik ağrılarda nedenleri iyi saptamak tedaviyi doğru planlama imkanı sunar.  Genellikle eklem dejenerasyonları söz konusu olup enflamasyon mevcut olabilir. Örneğin diz, kalça eklemi gibi sık bozulan eklemlerin hasarını düzelterek   buna bağlı ağrısının geçmesi  mümkün olabilmektedir.

Baş ağrıları, migren, adet ağrıları, bel ve sırt ağrıları, tenisci dirseği, omuz eklemi hastalıkları  tendinitler, ağrıları hem ani rahatlatılabilir hem de uzun vadede kalıcı iyileşme sağlanabilir.

Migren çok faktöre bağlı oluştuğu için çok özel bir tedavi şekli sunulmaktadır.  Elektromanyetik yüklenme, gıdalar, stres, hormonal faktörler gibi sebeplere çözüm getiren biorezonans migren için önemli bir tedavi şeklini oluşturmaktadır.

Fibromiyalji uzun süren bezdiren ağrıları ve tedavi edilememesi nedeniyle  zor bir hastalıktır. Genellikle hastalara depresyon tedavisi önerilmektedir. Biorezonan ile tedavisi sırasında vücuttaki tüm toksinlerden kurtulma, ağır metallerin atılımı, gida intoleransları ve patojenlerin tedavileri yapıldıkça, stres tedavi edildikçe ağrılar ortadan kaldırılarak hastaya yardımcı olunabilmektedir.

Biorezonans tedavisinde kronik ağrılarda yaklaşım ağrıyan bölgedeki hasarı onarmaktan geçmektedir. Onarabilmek için hasarın nedenleri saptanır. Hem nedenlerle mücadele verirken aynı zamanda bölgenin doku iyileştirilmesi, toksin ve metallerin uzaklaştırılması, enflamasyonun yatıştırılması  da beraber uygulanır. Gerektiğinde doku iyileşmesine yardımcı beslenmenin desteklenmesi, doğal ürünlerle vücudun onarımına katkıda bulunmak  ve lokal bazı uygulamalar tedaviye eklenebilmektedir.

Bedenin ilgili bölgede bir sorun olduğunu ifade etme biçim olan ağrı, bu bölgedeki frekansın normalden farklı olmasına sebep olur. Ağrıyan bölgedeki bu frekans farkının eşitlenmesi ağrıyı da ortadan kaldırır. Spor doktorlarının da faydalandığı biorezonans, burkulma gibi sağlık sorunlarının tedavisini hızlandırmakta kullanılır. Travmalara bağlı ortaya çıkan ağrılar üzerindeki etkisi çarpıcı düzeydedir. Kronik ağrıların ortadan kaldırılması için sistemin bütün olarak incelenmesi ve tüm sisteme etki eden stres yükünün temizlenmesi gerekmektedir.

Süreç ve alınacak sonuç, bedenin ne kadar kirlendiğine ve ne yoğunlukta stres yükü olduğuna bağlıdır. Vücuttaki yüklenme çok daha düşük olduğu için genel kural, çocuklardaki etkinliğin daha güçlü ve hızlı olmasıdır.

 

agri-tedavisi

Hayatınızı Kâbusa Çeviren Ağrılardan Kurtulmak Artık Çok Kolay

 

 

 

 

Hangi ağrılarda etkili?

  • Ağrılı eklem rahatsızlıkları
  • Ağrılı omurga sorunları
  • Ağrılı romatizmal hastalıklar
  • Spor yaralanmalarına bağlı ağrılar
  • Bel ve boyun fıtığından kaynaklı ağrılar
  • Başta migren olmak üzere baş ağrıları
  • Ameliyatların ardından geçmeyen ağrılar
  • Sebebi tam olarak belirlenemeyen ağrılar
  • Adet (regl) dönemlerindeki ağrılar
Bu sitedeki bütün yazıların izinsiz alıntı yapılması, açık olarak suç teşkil etmektedir. Bu sitede bahsedilen REZONANS TERAPİLERİ ile ilgili açıklamalar, hastalık tanımları ve vücudun enerji sistemiyle ilgili verilen bilgiler, dünyada yayılmakta olan bir entegratif/holistik (tamamlayıcı/bütünsel) sağlık akımının yansımalarıdır. Ancak, bu sayfalarda anlatılanlar; klasik tıbbi yöntemler, tıbbi tedaviler ya da tedavi önerileri değildir. Bu sayfaları okuyan herkesin, bu sayfada yazılanların tıbbi bilgiler olmadığını; bunun yanında Rezonans terapileri, biorezonans, QUiTT terapi, homeopati, elektrohomeopati, renk terapileri, Bach çiçekleri ya da aile dizimlerinin de bir “TEDAVİ OLMADIĞI”nı ve “HERHANGİ BİR TEDAVİYE ALTERNATİF OLMADIĞI”nı bilmesi önemlidir. Bahsedilen yöntemler, “tamamlayıcı ve destekleyici terapiler” kapsamında algılanmalıdır.
İletişime Geçin